Info liimpalgi kohta

 

Liimpalk

Liimpalk annab teie palkmajale empaatiliselt kaasaegse välisilme, milles on orgaaniliselt ühendatud traditsioonid ja kõige kaasaegsem tootmistehnoloogia. Kontio liimpalkide laias sortimendis on sobiv palk igaks otstarbeks, sõltuvalt maja kasutusotstarbest ja ümbritsevatest kliimatingimustest.

Mis puudutab liimpalgi hingamist, siis Fraunhofer Wilhelm Klauditzi nimeline instituut Saksamaal kinnitas oma 2002. a aruandes, et formaldehüüdivaba polüuretaanliimiga liimitud puitmaterjalid on täielikult võrreldavad loodusliku massiivpuiduga. Toorikutevaheline liim on just niisama palju õhku läbilaskev kui Goretex™-i kattekiht tekstiilil.

 

Suurepärased omadused ehitusmaterjalina

Liimpalk on suurepärane ehitusmaterjal: see säilitab puidule iseloomuliku struktuuri, aga selle kahanemine ja pragunemine on äärmiselt minimaalsed.

Liimpuidu toormaterjaliks on männipalk, mis on saetud sobiva suurusega toorikuteks. Toorikud kuivatatakse, ühendatakse ja hööveldatakse. Toorikud ühendatakse omavahel liimimise teel (1), arvestades, et puidu äärmiselt kõva südamik (2) jääks alati väljapoole. Toorikud surutakse üksteise külge. Kui liimühendus on kuivanud, on toorikud valmis ja nendele antakse hööveldamisega palgi profiil. Profiilid töödeldakse seejärel vastavalt iga kliendi erivajadustele. Õiged töömeetodid, head materjalid ja kaasaegne tehnoloogia tagavad kvaliteetse ja vastupidava toote.

Sulundliitega palgiprofiilid

Tormi ja vihma eest kaitsva isolatsiooni (3) paigaldamiseks on profileeritud palki tehtud eraldi sisselõige. „Tilkuva nina“ konstruktsioon (4) takistab vihmavee sattumist vuukidesse.

Tänu Kontio palgi nurktappühenduse (5) mõõtude täpsusele ja profiili kahekordsele isolatsioonile on tulemuseks tihe ja soe nurk. Palgi kujule vastavalt lõigatud sulundliide tagab tiheda konstruktsiooni ja minimaalse vajumise, seda tänu soone mõõtude täpsusele ja laiusele (6).

Kvaliteet igal sammul

Igast kokkuliimitud partiist võetakse proovid kvaliteedi kontrollimiseks. Lisaks liimühenduse tugevusele kontrollitakse selle niiskuseläbilaskvust, mis tagab tervisliku ja hea kvaliteediga siseõhu. Pärast liimimist hööveldatakse palgitoorikutest vajaliku profiiliga elemendid. Lõpuks pihustatakse palgi pinnale pehmetoimelist vees lahustuvat puidukaitsevahendit, mis kaitseb puitu sine ja hallitusseente võimalike kahjustuste eest transportimise ja ehituse alustamise vahelise aja jooksul.